❞ خستگی و افسردگی می‌تواند چرخه وحشتناکی را برای مادران کم تجربه ایجاد کند. وقتی خسته هستیم همه ما افسرده‌تر می‌شویم، اما افسردگی پس از زایمان به طور خاص نگران ‌کننده است زیرا افکار نگران ‌کننده اغلب در شب ایجاد می‌شوند و خواب شما را از بین می‌برند … منجر به چرخه بدتری از خستگی و اضطراب می‌شود.
مربیان بهداشت در بیمارستان ویرچوای نیوجرسی گزارش دادند که مادران افسرده که پنج گام آرامش را آموزش دیده‌اند اضطراب و استرس زناشویی کمتری داشتند، خواب و اعتماد به نفس بیشتر و تمایل کمتری به آسیب رساندن نوزادان خود داشتند. پرستاران ویرچوا اشاره کردند که نویز سفید با فرکانس بالا علاوه برکمک به کودکان به آرامش افکار اضطراب آوری که مادران را در ساعات تاریک شب آزار می‌داد، کمک کرد و خواب مورد نیاز آن‌ها برای به دست آوردن سلامتی و بهبودی را به وجود آورد.
پدری نوشت: صدا، چاشنی اسرار آمیز برای خوابیدن سلن کوچولو‌ی ما بود. و آنچه که واقعا جالب بود این بود که صدای باران که نوزاد ما را تسکین می‌داد، همسر افسرده و بی‌خوابم را تحت ‌تاثیر قرار داد. او به سرعت به خواب رفت و کمتر از آنی بیداری او پایان یافت. ❝

کتاب: شادترین کودک محله
نویسنده: هاروی کارپ
ترجمه: طاهره یراق
انتشارات: کتاب پنجره
تعداد صفحات: ۴۰۴
📖 درباره کتاب:
کتاب شادترین کودک محله به قلم هاروی کارپ با راهنمایی‌هایی کاربردی و آسان به شما می‌آموزد که چطور نوزادان و کودکان نوپای خود را در کمترین زمان بخوابانید؛ بدون شک این شگفت انگیز است!
این کتاب با ارائه توصیه‌ها و اطلاعات مربوط به مراقبت از نوزادان به شما کمک می‌کند تا فرزند دلبند خود را به خوابی شیرین و سرشار از آرامش دعوت کنید.
همه‌ی کودکان گریه می‌کنند،اما بیشتر مادرها و پدرهای کم تجربه، مهارت کمتری برای آرام کردن آن‌ها دارند؛ چرا که متأسفانه اغلب آثار راهنمای والدین مانند کتاب‌های آشپزی ناقص هستند. آن‌ها قنداق کردن، تکان دادن و موارد مشابه را توصیه می‌کنند، اما دقیقاً آموزش نمی‌دهند که چگونه هر کدام را انجام دهید یا چگونه آن‌ها را با هم ترکیب کنید.
یکی از نکات مهم قنداق در آن است که مانند یک آغوش گرم عمل‌ می‌کند. به جز این، قنداق فواید دیگری هم دارد از جمله اینکه می‌توانید چند دقیقه فرصت داشته باشید تا استراحت کنید، یک وعده غذایی بپزید یا به حمام بروید.

والدین در کتاب شادترین بچه محله می‌آموزند:
- چطور نوزاد خود را برای داشتن خوابی آرام آماده کنند.
- چطور باید از مزیت‌ها و همینطور خطرات قنداق کردن نوزادان آگاهی شویم.
- دل درد‌های مکرر نوزادان چه دلیلی دارد؟
و...