برای بستن ESC را بزنید

فرهنگ اساطیر کلاسیک

این فرهنگ مرجعی فارسی انگلیسی برای معرفی اساطیر یونان و روم (شخصیت ها و داستان ها) است هم چنین خدایان و قهرمانان کلاسیک نظیر "آتنا"، "زئوس"،"آخیلس"، "اودو سئوس"، "اویدیپوس" و "آینئاس" به همراه تبارنامه ها و نقشه هایی که برای آشنایی بیش تر با پیوندهای سببی و نسبی شخصیت ها و مکان وقوع داستان ها فراهم آمده است. 

در برابر استبداد

شکی نیست که سیاستمداران امروز وقتی از تروریسم حرف می‌زنند، دارند از خطری واقعی خبر می‌دهند. ولی وقتی سعی می‌کنند ما را جوری تعلیم دهند که آزادی را به نام امنیت فرو بگذاریم، باید حواسمان را جمع کنیم و تسلیم ایشان نشویم. 

خاکستر گرم

دلم می‌خواست بدانم آیا واقعا چیزی به نام دوستی وجود دارد؟ مقصود فرصت‌طلبی لذت‌بخش دو نفر نیست که می‌بینند درباره بعضی چیزها در بعضی زمان‌های زندگیشان همعقیده‌اند، یا در کارهای خطیر و امیالشان شریکند.

شنیده‌ام خانه‌ها را رنگ می‌کنی!

 بخشی از وجودِ فرانک شیرن مدت‌ها بود که می‌خواست سنگینیِ این راز را از سینه‌اش بردارد. سال ۱۹۷۸ شایعه شده بود که فرانک شیرن درحالی‌که احتمالاً تحت‌تأثیر نوشیدنی‌های الکلی بوده، از طریق تلفن به استیون بریل، نویسندهٔ کتاب کامیون‌داران، همه‌چیز را اعتراف کرده.

۱۹۸۴

ما هم الان از زمان انقلاب و زمان قبل از آن چیزی نمی دانیم، تمام اسناد و مدارک و پرونده ها یا از میان رفته و یا مجعول است، تمام کتاب ها دوباره نویسی شده، تمام مجسمه ها، خیابان ها و ساختمان ها از نو نامگذاری شده و هر تاریخی تغییر یافته است و این وضع، همچنان هر روز به دنبال روز قبل و هر دقیقه به دنبال دقیقه ماقبل خود ادامه می یابد. 

زن ایرانی در گذار از سنت به مدرن

مهم‌ترین نقش زنان، جایگاه آنان به‌عنوان همسر و مادر بود. مفهوم «فردیت» در این فضا جایگاهی نداشت. از این رو زنانی که در این دو نقش ناموفق بودند با عناوینی چون «ترشیده» و «اجاق‌کور» علت وجودی خود را از دست می‌دادند.