برای بستن ESC را بزنید

پرورش فرزند با داستان های سازنده

جونیچی اِندوا در شهر سایتاما، ژاپن، حدود ۳۲ کیلومتری شمال توکیو بزرگ شد. مانند هر دانش‌آموز دیگری، وقتی وارد پایه اول دبیرستان اوهارا شد، تشویق شد تا به یکی از باشگاه‌های فوق‌برنامه داخل دبیرستان بپیوندد.

هنر خوب زندگی کردن

بگذارید تعریف کاملا متفاوتی از موفقیت به شما ارائه دهم، تعریفی که دست کم دو هزار سال قدمت دارد. موفقیت، بر اساس تعریف خود، نه به میزان منزلت و اعتباری که جامعه به فرد می دهد، وابسته است و نه به قرار گرفتن در فهرست های مبتذل.

خرده‌ عادت ها

 به‌آسانی می‌توان اهمیت یک لحظه‌ی تعیین‌کننده را بیش‌ازاندازه برجسته کرد و ارزش ایجاد پیشرفت‌های کوچک در کارهای روزمره را نادیده گرفت. شما اغلب خودتان را متقاعد می‌کنید که دستاوردهای بزرگ به اقدامات بزرگ نیاز دارند.

از ذهنت بیرون کن (رهایی از مارپیچ افکار مسموم)

به هر آنچه فکر می‌کنیم، ذهن ما نیز به همان بدل خواهد شد. و روی آنچه تمرکز کنیم، از منظر عصبی تعریف کننده‌ی ما خواهد بود. همه‌چیز معطوف به یک اندیشه می‌شود و فکری دیگر و سپس متعاقباً فکری دیگر.

سه شنبه ها با موری

 از او پرسیدم آیا برای خودش احساس تأسف می‌کند؟
گفت: «صبحها، گاهی برای خودم عزاداری می‌کنم. به بدنم نگاه می‌کنم. همان قدر که می‌توانم دستها و انگشتهایم را تکان می‌دهم و به آنچه از دست داده‌ام تأسف می‌خورم.

نمی‌توانی روز مرا خراب کنی

 اگر قرار باشد از این کتاب یک چیز را برداشت کنید. این است: در هیچ انديشه یا عملی معنای نهفته‌ای وجود ندارد. شما هستید که برای همه‌چیز معنایی در نظر می‌گیرید.
و اگر یک کلمه در پس هر اندیشه‌ای در این کتاب وجود داشته باشد.